Melomely, královny ovocných medovin

Víte, co je to melomela? Ovocná medovina kvašená s čerstvým ovocem nebo ovocnou šťávou bez přidaných aromat a barviv. Od ostatních medovin se liší výrazně ovocnou chutí, svěžestí a širokou škálou chuťových tónů. Mezi nejčastěji používané druhy ovoce patří černý rybíz, áronie nebo hroznové víno. Právě toto sladké ovoce tvoří značnou část i v naší práci a výsledek patří mezi to nejlepší, co můžete z naší dílny ochutnat.

Melomela je medovina, které obsahuje nejméně 10% ovocné šťávy. Historicky jde o tradiční nápoj východních Slovanů, který je unikátní právě díky své ovocné a medové chuti. Ovocné šťávy také zvyšují podíl látek prospěšných pro vaše zdraví. Základem pro výrobu je vždy kvalitní med. Každá lahev obsahuje tolik ovoce jako ovocné víno a tolik medu jako čistá medovina. V průběhu kvasného procesu jsou přidávány pouze ušlechtilé druhy kvasinek a vybrané ovoce. Prostě čistá příroda.

V Kubešově medové manufaktuře věnujeme výběru ovoce vysokou pozornost. Navštěvujeme vhodné lokální pěstitele, hodnotíme prostředí, v nichž své plody pěstují a také výslednou jakost jednotlivých sklizní. Vybrané ovoce pak přidáváme do založeného medového kvasu. Ovoce tvoří vítanou dávku nutrientů pro kvasinky, které sladké sacharidy postupně mění na alkohol, jehož obsah ve výsledném nápoji nepřesahuje 13,5% a činí z něj nápoj vhodný pro příjemnou degustaci i pravidelné střídmé popíjení.

Melomela u nás není dosud příliš známým nápojem. A je to škoda. Znamená totiž propojení toho nejlepší z medu a ovoce a patří mezi excelentní nápoje s nezaměnitelným charakterem. Při jejich výběru melomel sázejte především na vlastní chuťové preference. Odpověď na otázku, jak melomela chutná, je totiž stále stejná: pokaždé skvěle!


Víte, jak se pije medovina?

Víte, jak se pije medovina?

Zahřeje během chvilky, podporuje trávení a chutná skvěle i jako součást míchaných drinků. Medovina se pije v létě řádně vychlazená, naopak v zimě tak akorát ohřátá. V každém případě si je třeba medovinu pořádně vychutnat. Inspirujte se a najděte si tu vaši!

Celý článek

Jak šetrně ztekutit zkrystalizovaný med?

Jak šetrně ztekutit zkrystalizovaný med?

Už se vám určitě nejednou stalo, že váš oblíbený med ztuhnul, tedy zkrystalizoval. Přitom krystalizace je naprosto přirozenou vlastností poctivých medů. Přečtěte si, jak šetrně med znovu ztekutit a kde ho vhodně skladovat.

Celý článek