Kubešův med a Vánoční trhy Olomouc voní svátky a pohodou

kubešova medovina na vánočních trzích v olomouci

Kubešova medovina skvěle doprovází Vánoční trhy Olomouc

kubešova medovina cabernet

Medovinu Cabernet ocení každý znalec špičkových nápojů

široká nabídka druhových medů

Na trzích v Olomouci najdete širokou paletu druhových medů

vánoční sety medovin za výhodnou cenu

Medoviny v setu pořídíte za výhodnou cenu

Kubešův med a olomoucké Vánoční trhy ruku v ruce 15 let

Kubešova medová manufaktura – rodinná včelařská farma z Olomouce – je se svým medem a medovinou součástí snad nejhezčích trhů u nás už 15 let. Vánoční trhy Olomouc patří mezi vyhledávanou regionální událost už řadu let. Na těch vůbec prvních jsme ale jen nesměle kroužili kolem. Nebýt třeba pana Hnáta z Vizovic, možná bychom první stánek ani neotevřeli. Ostřílený výrobce svíček ze včelího vosku nás v začátcích hodně povzbudil. Neměli jsme tehdy zkušenosti ani sebevědomí a náš počin vypadal velice skromně: žádná elektřina, pár svíček a několik sklenic medu. Čeho bylo naopak na začátku hodně, to byla ukrutná zima.

Postupně jsme se ale profesionalizovali. Hromčíkovu medovinu jsme vyměnili za medovinu Apimed – ale ani to nám časem nestačilo. Naučili jsme se proto vyrábět vlastní domácí bylinné a ovocné medoviny a začali je rozlévat jako studené i horké nápoje. A ejhle, našly si cestu k chuťovým pohárkům všech, kdo se nebáli okusit. Poslední roky proto poblíž olomouckého orloje najdete pod rozsvíceným vánočním stromem medovinu i med rovnou ve dvou stáncích.

Prémiové medoviny v luxusních setech

Pokud se rozhodnete pro originální vánoční dárek z řemeslné výroby, Kubešovu medovinu už nějakou dobu dostanete v 9 variantách. A také v novém kabátě s etiketami z jihomoravského studia Etiflex. Obal se konečně zcela rovná obsahu: je stylový a originální a vzniknul jako výsledek dlouhé práce a rozvahy. 

Každou láhev teď můžete hrdě zařadit do svého domácího baru nebo vinotéky, nebo ji věnovat komukoli, kdo se v kvalitním alkoholu a zejména v medových vínech skutečně vyzná. Některé medoviny nesou prestižní označení Medovina roku 2019, které jsme získali na celorepublikové soutěži v kategorii profesionálních výrobců medovin. Znalci oceňují především Medovinu Bezinkovou a Medovinu Cabernet (jíž nepohrdnou ani milovníci špičkových červených vín). 

Letos jsme si navíc z mezinárodní soutěže Michelangelo International Wine & Spirits Awards v Jihoafrické republice dovezli stříbrnou medaili za Medovinu Přírodní Archivní. V prestižním klání ji vybrala mezinárodní expertní porota mezi mnoha dalšími vzorky z celého světa a my jsme na tento úspěch právem pyšní. Po prvním doušku poznáte proč.

Pokud chcete na Vánoce opravdu překvapit, neváhejte pořídit cenově výhodný set medovin. V jednotlivých lahvích Královského setu nebo Luxusního setu objevíte to nejlepší z bohatě kvetoucích koberců jarních rostlin Litovelského Pomoraví i luk, pasek a starých sadů a remízků podhůří Nízkého Jeseníků, odkud nám včely med nosí. Právě ten je základem pro výrobní proces, který vyžaduje zkušenosti, svědomitost a rozvahu.

Hotová medovina je vynikající přírodní nápoj, ztělesňuje křehkost i sílu přírody a hodí se pro všechny příležitosti. Na podzim a v zimě z ní můžete připravit i báječné horké drinky

Medovina není zdaleka všechno

Co by byl medový stánek bez medu? Paletu druhových medů tu najdete i s ochutnávkou. Mezi nejoblíbenější medy na zimu patří med květový lipový. Při pečení vánočního cukroví oceníte med lesní s maliníkem. Pro skutečnou radost v šálku čaje sáhněte po akátovém medu

Připravili jsme pro vás také širokou nabídku svíček, kosmetiky a květového pylu. Mlsouni, gurmeti a příznivci zdravého životního stylu zaplesají i nad řadou dobrot pro mlsání bez výčitek. Ať už sáhnete po chilli v medu nebo višni a arónii v pastovaném medu, vězte, že do sebe dostanete kromě energie také mnoho minerálů, vitamínů a antioxidantů

Vánoční trhy jsou pro Olomouc tradiční

Nejen náš voňavý stánek s celým sortimentem ušel dlouhou cestu. I celé Vánoční trhy Olomouc se změnily. Dnes jsou profesionální a vybroušené k potěše všech, kdo koncem roku na Horní a Dolní náměstí zavítají. Možná by prospělo dát ještě větší prostor regionálním producentům, kteří ducha Vánoc na trzích tvoří: výrobcům vánočních ozdob, kolegům s dalšími přírodními nápoji nebo kovářům. Pestrost je přece to, co dělá nejkrásnější svátky roku tím, čím jsou, a Kubešův med je jen jedním dílkem z bohaté skládačky.

Jsme rádi, že jsme stále součástí události, která těší srdce tisíců lidí. A ještě víc nás těší, že přestože dnes patříme s 500 včelstvy mezi největší včelaře na Moravě, svou práci stále děláme v rodinném kruhu, pečlivě a s radostí. Zjistíte to snadno také během celého roku: vše dostanete u nás doma v Olomouci-Neředíně přímo ze dvora nebo pohodlně z eshopu.

Až na Vánoční trhy Olomouc přijdete, užijte si povídání s našim kolegou Tomášem. O voňavých přírodních dobrotách s příběhem se značkou Kubešův med ví úplně všechno. Ochotně a s úsměvem poradí s výběrem toho nejlepšího. 

A právě úsměvy jsou něčím, co dělá z vánočních trhů vpravdě sváteční prodej. Olomouc na konci roku je pak místo, kde chcete být. Najdete nás tam od 19. listopadu až do 23. prosince. Tak se stavte!


Láska je jako medovina. Voní, chutná a hned tak nezevšední

Láska je jako medovina. Voní, chutná a hned tak nezevšední

Je vám zima dlouhá? Pokud máte to štěstí a trávíte ji spíš za kamny – a k tomu hezky ve dvou – máte vyhráno. Sklenka delikátního přírodního nápoje vám vykouzlí dobrou náladu, potěší unavené tělo a je také vynikajícím dárkem nejen pro zamilovaná srdce.

Celý článek

“Med a medovina jsou výsledek voňavé práce”, říká včelař Jan Kubeš

“Med a medovina jsou výsledek voňavé práce”, říká včelař Jan Kubeš

Na některá povídání snadno zapomenete, jiná se vám vryjí do paměti. Zprvu nenápadný rozhovor pro jedno velké regionální rádio se rázem dostal mezi ty druhé. Byla by škoda, kdyby se ztratil v éteru. Včelař Jan Kubeš se v něm rozpovídal o tom, co jej přivedlo ke včelaření, jak poznat kvalitní med nebo co stojí za skutečně perfektním medovým vínem.

Celý článek